Üyelik İşlemleri ESSER Deisgn By Serdar Dürer

DESTEK

Teslimat ve Kargo

Teslimat ve Kargo

Sanal mağazamızdan satın aldığınız ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo firması YURTİÇİ KARGO  tarafından, Esser.com.tr  garantisiyle elinize ulaştırılacaktır. Anlaşmalı olduğumuz kargo firması dışında ürün gönderimi yapamamaktayız. 

 Siparişiniz, kredi kartı güvenlik onayı geldikten ve ödeme onayınız alındıktan sonra en geç 3-7 iş günü içerisinde kargoya verilmekte ve kargo firması tarafından belirtmiş olduğunuz teslimat adresine ve kişilere kimlik ibrazı ve imza karşılığı teslim edilmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo firması tarafından 3 gün içerisinde teslim edilmektedir. Her gün saat 15.00' dan sonra vermiş olduğunuz siparişler ertesi gün; resmi tatil günlerinde ve hafta sonu verilen siparişlerde ise, tatili izleyen ilk iş gününde işleme alınmaktadır. 

 Esser.com.tr --de yer alan tüm ürünlerin stok güncellemeleri sürekli yapılmaktadır. Nadiren de olsa sipariş ettiğiniz ürün o an itibariyle stoklarımızda bulunamıyorsa bundan dolayı bir gecikme yaşanılabilir. Böyle bir durumda size, irtibat numaranızdan veya e-posta aracılığıyla ulaşılarak gerekli bilgilendirme yapılacaktır. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketiyle yaptığımız teslimatlarda, lütfen paketin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Paket hasarlı ise, kargo firması yetkilisinin yanında açıp kontrol ediniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzun varsayıldığını unutmayınız. Ürün hasar görmüş ise teslim almayıp, kargo firma yetkilisine tutanak tutturunuz. Hasarlı ürün bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz, yeni ürün teslimat adresinize gönderilecektir. 

 Faturanız, eğer teslimat adresi ve fatura adresi aynı ise mutlaka kolinin üzerinde yer alan şeffaf cep poşetinin içinde bulunacaktır. Siparişinizi teslim alırken koli üzerinde yer alan şeffaf cep poşetin içerisinde faturanızın bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol ediniz. Eğer koli üzerinde faturanız yok ise kargo yetkilisine tutanak tutturunuz ve tarafımıza durumu bildiriniz. Faturanız kargo şubesinde bulunamazsa aslı gibidir kaşeli kopyasının tarafınıza gönderilmesi sağlanacaktır. 

Sipariş ettiğiniz ürünleri teslimat sırasında irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Eksik veya hasarlı ürün ile karşılaştığınızda kargo firması yetkilisine bildirmeniz yeterlidir. Ürünün eksik ya da hasarlı olduğu hallerde kargo ücreti tarafımıza aittir. 

 Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi teslimat adresine  en fazla 3 kez teslimat götürmektedir. Daha sonra ürün tarafımıza iade gönderilmektedir. Ürün tarafımıza iade geldikten sonra talebiniz üzerine tekrar kargoya verildiği takdirde kargo ücreti tarafınıza ait olacaktır.  

 İl, ilçe, merkezler ve mobil bölgeler dışında kalan yerlere ürün teslimatı yapılmamaktadır(köyler ve mücavir alanlar gibi). Teslimat yapılamayan bölgelerde ürün teslimi, şubeden gerçekleştirilmektedir. Teslimatlarda sorun yaşanmaması için bulunduğunuz adresin, köy veya kargo şirketlerinin teslimat yapamadığı mobil dışı bölgeler içerisinde olduğunu tarafımıza bildirmenizi rica ederiz. 

Sipariş ettiğiniz ürünleri teslimat sırasında irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Eksik veya hasarlı ürün ile karşılaştığınızda kargo firması yetkilisine bildirmeniz ve tutanak tutturmanız gerekmektedir